Opencart PAYPAL Entegrasyonu

Firmalar ve işletmeler için ürettikleri bir ürünü satmak, her zaman ilk sırada gelir. Bunun için pek çok seçenek olmakla beraber, en verimli yöntem şüphesiz ki E-Ticaret siteleridir. Firma ve işletmelerin kendilerine ait olan E-Ticaret siteleri, pazarlama için herhangi bir ücret talep etmez. Böylece bu sistemler üzerinden elde edilen gelirlerin hemen hepsi, firma ve şirketlerin kasalarına girer.

Bu nedenle ülkemiz de dâhil olmak üzere, dünya çapında hızlı bir online ticarete atılım görülmektedir. Zira tüketiciler için de internetten sipariş vermek, mağazaya giderek satın almaya göre daha kolaydır. Bu durumdan yararlanan pek çok iş sahibi, 2019-2020 Covid-19 salgınında bu sistemlere yönelerek, karantina dönemlerinde dahi satışlarını devam ettirebilmiştir.

Eğer Opencart gibi bir sistem kullanırsanız, bu ticaretten aldığınız gelirleri arttırma fırsatınız vardır. Opencart Modülleri 2010 yılında kurulmuş bir şirket olan Opencart, yeni olmasına karşılık sağladığı hizmet sayesinde kendinden söz ettirmeyi başarmıştır. Ücretsiz olarak sunduğu E-Ticaret platformu, günümüzde milyonlarca küçük-büyük şirket tarafından tercih edilmektedir.

Opencart Entegrasyonları Nelerdir?

Opencart pek çok entegrasyon bulundurmaktadır. Bunların hepsi, E-Ticaret sitenize farklı özellikler eklemektedir. Opencart açık kodlu olarak verildiği için, üzerine eklenti ve modül eklemek de diğer E-Ticaret sitelerine göre daha kolay ve çok daha az ücret karşılığında olur.

Bu modülleri kullanırken, ihtiyacınıza göre karar vermeniz de gerekir. Örneğin farklı pazaryerlerinde satış yapıyorsanız, pazaryeri entegrasyonu sizin için şarttır. Zira entegrasyon, farklı pazaryerlerindeki ürünlerinizi, tek bir sayfa içerisinden görüntülemenizi, kontrol etmenizi ve değişiklik yapmanızı sağlamaktadır.

Bir diğer entegrasyon da Opencart PAYPAL Entegrasyonu olarak bilinmektedir. Peki, bu entegrasyon nedir ve ne işe yarar?

Opencart PAYPAL Entegrasyonu

Opencart PAYPAL Entegrasyonu, temel olarak E-Ticaret sitenizde PAYPAL üzerinden ürün satmanıza izin verir. Eğer PAYPAL hesabınız mevcutsa, bunu bir ödeme aracı olarak eklemeniz mümkündür. Böylece PAYPAL hesabı olan her tüketici, ürünlerinizi alırken PAYPAL üzerinden satın alabilir.

Opencart PAYPAL Entegrasyonu, diğer modüller gibi Opencart üzerinde oldukça kolay kullanıma sahiptir. İndirdiğiniz dosyayı eklentiler aracılığıyla yükleyerek, ayarlamalarla beraber kullanabilirsiniz.