Opencart PAYU Entegrasyonu

Tüm dünyanın geçirdiği Covid-19 süreci gerek küçük, gerekse büyük pek çok işletmeyi hızlı bir E-Ticaret sistemine döndürmüştür. Zira salgın hastalık, klasik perakendecilik yönteminin tüm eksiklerini, açık bir şekilde göstermiştir.

Amerika Birleşik Devletlerinde bu konuyla ilgili yapılan araştırmalar da, pek çok perakende firmasının, E-Ticaret sitesi oluşturduğunu göstermektedir. Bunun nedeni, internetin ne olursa olsun açık olması ve milyarlarca insanın, evden alışveriş yapabilmesidir.

Her ne kadar E-Ticaret sistemi gelecek vaat etse ve pek çok kolaylık da sağlasa, bu bazı dezavantajlarının olmadığı anlamına gelmez. En büyük olumsuz durumu, sıfırdan bir E-Ticaret sistemi kurmanın büyük maliyetidir. Yazılım ve tasarım işleri zor ve emek gerektiren işler olduğu için, bu sektördeki fiyatlar da daima yüksektir.

Bu durum da E-Ticaret sitesi üzerinden satışa başlamadan, eksilerden başlamak ve öncelikle kayıpları örtmek anlamına gelmektedir. Ancak bu dezavantaj, 2010 yılından sonra ortadan kalkmıştır. Zira Opencart entegrasyonları, kendi platformunu ücretsiz olarak, tüm insanların kullanıma sunmaktadır.

Kendi resmi sitesi üzerinden indirilebilen Opencart, tüm işletme sahiplerine, daha kolay ve ekonomik koşullarla E-Ticaret sitesi sahibi olmayı sağlamaktadır. Bu platform pek çok modülü ve entegrasyonu ve modülü de desteklediği için, oldukça kullanışlıdır.

Opencart Modülleri Nelerdir?

Opencart, sayılamayacak kadar fazla modül sahibidir. Bunlardan bir tanesi pazaryerleri ile ilgili olup; N11, Amazon, Gitti Gidiyor, Hepsi Burada gibi sitelerle, daha kolay bir iletişim ve veri alış-verişi sunmaktadır.

Bu sayede farklı pazaryerlerinde farklı ücretlendirmeler yapmak istiyorsanız, sadece tek bir modül ve sayfa üzerinden, gerekli düzenlemeleri yaparak, kaydedebilirsiniz. Bu duruma stok bilgisi de dâhil olup, bir pazaryerinde sattığınız ürün, tüm stok bilgilerinden otomatik olarak düşmektedir.

Opencart, bu ve diğer modülleri sayesinde platformu daha kullanışlı hale getirmektedir.

Opencart PAYU Entegrasyonu

Opencart PAYU Entegrasyonu, diğer ismiyle site içi ödeme modülü olarak da bilinmektedir. Tüm tarayıcılar ile çalışmakta olup, sizin tespit ettiğiniz taksitlere göre, uygun taksit seçenekleri ürünlerin ayrıntılar kısmında görüntülenir. Böylece sizi tercih eden müşterileriniz, banka ve kredi kartlarıyla alışveriş yapabilir.