Opencart Seçenek Modülü

Kodlamaları açık tabanlı olan Opencart modülleri, E-Ticaret sistemleri arasında en çok tercih edilen seçenekler arasındadır. Bunun esaslı nedenlerinden birisi, arzuya göre hızlıca modül geliştirebilme ve hemen entegrasyonunu yapabilmektir.

Bunun yanında resmi anlamda ücretsiz olması nedeniyle, işletmeleri sıfırdan E-Ticaret kurma sıkıntısından kurtarmaktadır. Opencart sayesinde kodlamalarını istediğiniz gibi düzenleyebileceğiniz, pratik E-Ticaret sitesini, bir ücret ödemeden bilgisayarınıza indirmeniz mümkündür.

Ancak kullanacağınız modülleri seçerken, dikkatli hareket etmeniz ve ihtiyacınız olmayan modülleri, kullanmamanız da gerekir. Örnek olarak müşterilerinize SMS bilgisi göndermek istemiyorsanız, bu modülü en başında kurmamanız gerekir. Bu durum gereksiz eklenti durumunu ortadan kaldırarak, Opencart kodlamasını daha temiz tutacak, daha hızlı bir platform sunacaktır.

Opencart Modülleri Nasıl Kurulur?

Opencart Seçenek Modülü de dâhil olmak üzere, pek çok modül oldukça pratik ve benzer bir kuruluma sahiptir. Burada ilk yapmanız gereken, kuracağınız modülü indirmektir. Bu modüllerden bazıları ücretsiz olmakla birlikte; bazıları bir ücret karşılığı satılmaktadır. Ancak her iki yöntemde de, tarafınıza bir indirme dosyası gelmektedir.

Dosyanızı indirdikten sonra, bunu Opencart eklentilerine yüklemeniz ve API, IP ayarlamalarını yaparak, aktif hale getirmeniz gerekir. Aksi halde sadece yüklemek, kullanmak için yeterli değildir. Eğer kodlama bilginiz çok az varsa, bu kurulumları kendi başınıza yapmanız da mümkündür. Ancak herhangi bir bilginiz yoksa, düşük meblağlar karşılığında bunu kurdurabilirsiniz.

Tüm kurulum işlemleri başarılı şekilde gerçekleştikten sonra, tek yapmanız gereken Opencart üzerinde, tek bir sayfa üzerinden ürünleri kontrol etmek ve onlar hakkında gerekli değişiklikleri yapmaktır.

Opencart Seçenek Modülü

Opencart Seçenek Modülü nedir? Bu modül, tüketicilerin sipariş vermeleri esnasında kullandıkları bir bölümdür. Bazı ürünlerde görülen farklı seçenekler, bu modülün işleyişi dâhilindedir. Örnek olarak E-Ticaret sitelerinde bazen bir checkbox içerisinde “seçiniz” yazısı seçili bir kutucuk vardır ve burada sizden ürün boyutu ya da rengi seçmeniz istenmektedir.

Opencart Seçenek Modülü burada devreye girerek, ürünleriniz için değişik seçenekler oluşturmanıza imkân verir. Bunun için öncelikle, tüm seçeneklerin hazırlanmış olması gerekir. Modül, hazır seçenekleri kullanıma hazır hale getirir.