Opencart SMS Entegrasyonu

2010 yılında bir firma olarak kurulan Opencart, E-Ticaret üzerine odaklanmış bir firmadır. Günümüzde pazarlama stratejilerinin gelişmesi ve internetin global çapta ilerlemesiyle beraber, E-Ticaret siteleri hızlı bir şekilde gelişmeye başlamıştır.

Ülkemizde de özellikle 2001 yılından itibaren görülmeye başlayan E-Ticaret siteleri, tüketicilere kolay bir alışveriş imkânı sunarken, üreticilere de fazla zorlanmadan bir pazarlama alanı oluşturmaktadır. Özellikle Opencart’ın kurulması ardından pek çok firma ve işletme E-Ticaret’e geçiş sürecini, Opencart tercih ederek başlatmıştır.

Bunun temel nedeni, firmaların fazla masrafa girmeden, ticaret yapma ve ürün satma isteğidir. Zira Opencart, kendi platformunu ücretsiz indirmeye imkân tanımaktadır.

Yani kullanmak için yapmanız gereken tek şey Opencart temaları resmi sitesine girmek, üst menüden downloads sekmesine girmek ve buradan Opencart dosyasını bulmak. İndir tuşuna bastığınızda, dosya kendiliğinden inmeye başlayacaktır. Bu işlem tamamen ücretsiz olup, Opencart sizden herhangi bir ücret talep etmez.

Ayrıca kaynak kodlarını da açık vermesi, E-Ticarete geçmek isteyenler için farklı bir avantajdır. Bu sayede eklemek istediğiniz modül ve eklentileri daha kolay ve hızlı ekleyebilir, burada da yüksek meblağlardan ve yüksek ücretlerden kurtulabilirsiniz.

Opencart Modülleri Nelerdir?

Opencart, tek başına bir E-Ticaret sistemi olarak hizmet vermektedir. Ancak farklı eklentilere sahip olup, böylece daha geniş ve pratik bir kullanım bulabilir.

Farklı modüller, farklı özellikler getirmekte olup, bu sayede farklı pazaryerleri üzerinde, tüketicilere sunduğunuz ürünleri hızlıca güncelleyebilir, kendi koyduğunuz fiyatları geçerli yapabilirsiniz. Stok bilgilerini de aynı şekilde güncelleyebilir; ayrıca yaptığınız satışlar sonucu stoklarınızı otomatik olarak değiştirerek, gerekli düşmeyi yapabilirsiniz.

Eğer müşterilerinize bilgi vermek istiyorsanız, Opencart SMS Entegrasyonu ile cep telefonlarına direk, otomatik mesajlar atabilirsiniz. Peki, bu entegrasyon ne işe yarar?

Opencart SMS Entegrasyonu

Opencart SMS Entegrasyonu, platformunuza yeni üye olan tüketicilere SMS atma, sizden bir ürün alan müşteriye, ürünün mevcut durumu değiştikçe SMS atma, sipariş iptal edildiği durumda SMS ile bilgi verme ve daha pek çok amaçla kullanılır.

Bunun için gerekli entegrasyonu indirdikten sonra, kurulum ve ayarlamasını yaptıktan sonra kullanabilirsiniz.