Opencart XML Entegrasyonu

Günümüzde hızla adını daha çok duyurmaya başlamış olan Opencart, pek çok işletme sahibi tarafından merak konusu olmaya başlamıştır. Opencart bir firma adı olup; aynı zamanda o firmanın bir markasıdır.

Ancak firma, kendi markasını tamamen ücretsiz olarak, E-Ticaret sistemlerine geçmek isteyen insanlara sunmaktadır. Dolayısıyla bir işletme için, Opencart sistemin avantajları şu şekildedir.

1.       Normal E-Ticaret sitelerinin aksine, Opencart siteler ücretsiz olarak sizlere sunulur.

2.       Opencart, açık kodlu bir platformdur.

3.       Açık kodlu olması sayesinde, kodlamaları üzerinde istediğiniz tüm değişiklikleri yapabilir, böylece yeni bir E-Ticaret sitesi elde edebilirsiniz.

4.       Opencart, modül ve entegrasyon olarak oldukça geniş seçeneklere sahiptir. Bu eklentilerle beraber, Opencart daha kullanışlı olmaktadır.

5.       Normal bir E-Ticaret sitesiyle karşılaştırıldığında, harcayacağınız maliyet daha düşük oranlardadır.

6.       Opencart hem kullanıcılar, hem de sizin için, kolay bir ara yüze sahiptir.

Bu nedenle sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada Opencart’a yönelim artmıştır. Küçük işletmelerin genellikle tercihleri Opencart olmakla beraber, büyük çaplı bazı firmaların da Opencart modülleri tercih ettiği görülür. Zira Opencart, masraflardan kısarak, pratik, açık kodlu ve geliştirmeye açık bir platform sunar.

2010 yılında hayatımıza girmesine karşılık, hızlı şekilde gelişen Opencart, birden fazla modül eklentisiyle oldukça gelişmiş bir sistemdir.

Opencart Modülleri Nedir ve Nasıl Kurulur?

Opencart, sayılamayacak kadar modül bulundurur. Bazı modüller de içerlerinde ek modüllere sahiptir. Örnek olarak pazaryeri entegrasyonu kurmak isterseniz; bundan sonra dilerseniz N11 ya da amazon entegrasyonu gibi modülleri de kurabilirsiniz.

Bir modül kurabilmek için, öncelikle o dosyayı indirmeniz gerekir. Ardından Opencart eklentilerine ekleyerek, API ile IP düzeltmelerini yaparak, aktif hale getirmeniz şarttır. Böylece indirdiğiniz modülün tüm özellikleri, Opencart hesabınıza hemen kurulacaktır.

Bunlardan bir tanesi de Opencart XML Entegrasyonu olarak tanınmaktadır. Peki, bu entegrasyon nedir?

Opencart XML Entegrasyonu

Opencart XML Entegrasyonu, anlaşmalı tedarikçi kişilerin size yolladığı XML linkini kopyalayarak, ilgili ürünleri daha kolay bir şekilde sisteminize yüklemenize izin verir. Böylece ürün eklemek için gerekli zamanı kısaltarak, pratik yol sunar.