Opencart Yurtiçi Kargo Entegrasyonu

Opencart, global çapta pek çok işletme ve işyeri tarafından tercih edilen bir E-Ticaret sitesidir. Normal E-Ticaret sitelerine göre hem ücretsiz olması, hem de kolay ve basit modifiye seçeneklerinin olmasıyla beraber, bir trend olarak hızla yayılmaktadır.

Her ne kadar E-Ticaret siteleri kullanıcılara yoğun bir müşteri trafiği ve işletmede büyüme kazandırsa da, en büyük olumsuz yanı yüksek meblağ. Normal E-Ticaret sitelerini yazmak, pek çok firma ve işletme için neredeyse imkansız.

Zira bu siteler profesyonel anlamda yazılım bilgisi ve tasarımcılık gerektirmekte. Bu nedenle para ödenen yazılımcılar ve tasarımcılar ise oldukça yüksek fiyatlar vermekte.

Ancak bu durum, başka bir çözüm olmadığını da göstermemekte. Bahsettiğimiz üzere Opencart kargo api entegrasyonları platformunu kullanırsanız, hiçbir meblağ ödemeden, işinizi internete taşıyabilirsiniz. Burada çok az yazılım bilgisi yeterli olup, tüm Opencart kodları da açık şekilde sunulmakta.

Opencart Neden Kullanılmalı?

Opencart, açık kodlama sistemine sahip olduğu için iş sahipleri tarafından kolayca değiştirmeye ve yeni eklentiler kurmaya hazırdır. Burada tek ihtiyacınız olan şey, küçük bir yazılım bilgisidir.

Bununla beraber Opencart, pek çok eklentiyi de destekler. Bu sayede Opencart E-Ticaret sayfanızı geliştirebilir, ürünlerinizi satışa sunduğunuz diğer online pazaryerleriyle daha kolay bir veri alış-verişi yapabilirsiniz.

Opencart ile ayrıca sınırsız ürün alma ve ürün gönderme yapabilir, diğer online pazaryerlerinde gerekli fiyat güncellemelerini, daha kolay yapabilirsiniz. Firmanızın sattığı ürünleri de tüm pazaryeri stoklarından aynı anda silebilirsiniz. 

Ayrıca Opencart Yurtiçi Kargo Modülü gibi eklentiler yardımıyla, kargo açısından pek çok kolaylık alabilirsiniz.

Opencart Yurtiçi Kargo Modülü

Opencart Yurtiçi Kargo Modülü, sizlere bu avantajları sağlar.

1.       Kargo takip linkini otomatik şekilde ilgili müşteriye yollar.

2.       Siparişinizde meydana gelen kargo değişikliklerini sitenize getirir.

3.       İstek dâhilinde barkodlu irsaliyesi verir.

4.       Sipariş veren kişinin kendi hesabında, kargonun mevcut durumunu görmesine yardımcı olur.

Bu avantajlardan yararlanmak için, yapmanız gereken gerekli modülü indirmektir. Ardından Opencart üzerinden ekleyebilir ve gerekli ayarlamaları da yaptıktan sonra kullanabilirsiniz. Böylece siz ve müşterileriniz, kolay kullanım bulabilir.