Opencart Sahibinden Entegrasyonu

Pazarlama her firma ve işletme için ilk sırada olan bir unsurdur. Bu nedenle gerek küçük, gerekse büyük her işletme, farklı pazarlama yöntemleri tercih etmektedir. Bunlardan bir tanesi, modern bir strateji olan E-Ticarettir.

Ancak her platform gibi, E-Ticaret de bazı dezavantajlarla gelmektedir. Her ne kadar pek çok avantajı da olsa, olumsuz yanının olmadığından da söz edilemez. Zira en küçük ve büyük çaplı işletmeler için sözünü edilebilecek en büyük olumsuzluğu, bu platformların yazılımı, tasarımı ve kurulumu aşamalarında ödenen büyük meblağlardır.

Bilişim sektöründe olanların bileceği gibi sıfırdan bir web sitesi yazmak, tamamen bir profesyonel işidir ve küçümsenmesi gereken basitlikte değildir. Opencart Pazaryeri Paketleri Bu sebeple pek çok firma ve işletme, kendi E-Ticaret sitelerini, kendilerini yazamaz. Durum böyle olunca devreye giren tasarımcı ve yazılımcılar da, maddi olarak bir sorun olabilmektedir.

Buna karşılık 2010 yılında yaşanan bir gelişme, bu dezavantajı ortadan kaldırmıştır. Hem bir şirket olan, hem de kendi adını marka olan kullanan Opencart, oluşturduğu E-Ticaret platformunu açık kaynaklı ve ücretsiz olarak tüm insanların istifadesine sunmaktadır.

Opencart Nasıl Kullanılır ve Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Opencart’ı ücretsiz olarak kullanmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken resmi sitesine girerek, indirme linkine erişebilirsiniz. Ardından tek yapmanız gereken, indirme tamamlandıktan sonra gerekli kurulumları yapmaktır.

Bundan sonra Opencart hesabınızdan daha fazla verim almak için, pazaryeri entegrasyonu kurmanız tavsiye edilir. Bu entegrasyon, size ait ürünlerin satışa sunulduğu tüm pazaryerlerinde, ürünlerinizi istediğiniz gibi güncellemenize olanak sağlar.

Pazaryeri entegrasyonları farklı olup, bunlardan bir tanesi de Opencart Sahibinden Entegrasyonu olmaktadır. Eğer Sahibinden aracılığıyla satışlar yapıyorsanız, Opencart üzerinden bu sitedeki tüm satış ürünlerinizi, birkaç tuşa basarak kontrol edebilir ve yönetebilirsiniz.

Opencart Sahibinden Entegrasyonu

Opencart Sahibinden Entegrasyonu, küçük bir entegrasyon dosyası olup, eklentiler aracılığıyla platformunuza dâhil edilmektedir. Ancak bu, kullanmanız için yeterli değildir. Ardından IP adresleri ve API üzerinde bazı ayarlamalar da yapmanız gerekir.

Tüm işlemleri bitirdikten sonra, Sahibinden üzerindeki ürünlerin hepsini Opencart’ta görebilir, fiyatlarını ve stoklarını hızlıca değiştirebilirsiniz.